FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
fot. fb Kamienica w lesie Monika Szymanik
fot. fb Kamienica w lesie Monika Szymanik
Autorzy ze Szczecina i piszący o szczecińskiej historii - nominowani w największym polskim plebiscycie czytelniczym.
Rozpoczęło się głosowanie na Książki Roku 2023. W tym roku to aż 15 kategorii, 130 tytułów, 10 filmów oraz nominowani w kategorii Człowiek Książki. To wszystko efekt zgłoszeń od czytelników, które wcześniej wpłynęły do portalu internetowego: lubimyczytać.pl. To także tam można głosować na ulubione książki, ekranizacje i ludzi, którzy zajmują się literaturą. To już 9 edycja plebiscytu.
O głosy czytelniczek i czytelników walczy 59 polskich oraz 74 zagranicznych autorów i autorek, których książki ukazały się nakładem 54 wydawnictw.
Wśród wielu nominacji jest też książka Sylwii Trojanowskiej, „Żona nazisty”. Akcja powieści rozgrywa się na ulicach Stettina w czasie II WŚ.
Autorka powieści o swoich książkach opowie dziś w magazynie Fonosfera. W programie przypomnimy też reportaż o jednej z nielicznych księgarń kameralnych w Szczecinie. To "Widok z kamienicy w lesie" autorstwa Małgorzaty Frymus. Zapraszam po 22, Joanna Skonieczna.
Która z książek nominowanych w tym roku do najważniejszej nagrody czytelników zwycięży? O tym można zdecydować głosując na stronie lubimyczytać.pl/plebiscyt. Głosowanie trwa do 29 lutego. Zwycięzców poznamy na uroczystej gali 8 marca w Sali Ziemi, podczas Poznańskich Targów Książki.
„Widok z kamienicy w lesie” - reportaż Małgorzaty Frymus
fot Joanna Skonieczna
fot Joanna Skonieczna
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Sylwią Trojanowską
 

Zobacz także

2024-05-16, godz. 06:00 „Mała Polka ze Staffelde” - reportaż Joanny Skoniecznej Polacy coraz częściej startują w wyborach lokalnych w Niemczech. 9 czerwca odbędą się nie tylko wybory do Parlamentu Europejskiego, ale także lokalne wybory… » więcej 2024-05-15, godz. 06:00 "Rejs na Bary" - reportaż Anny Kolmer Najwięcej Państwowych Gospodarstw Rolnych funkcjonowało na terenie naszego województwa. Jednym z nich był Krzymów, działający w niewielkiej wsi położonej… » więcej 2024-05-14, godz. 06:00 „Kto jak nie Ty” - reportaż Małgorzaty Furgi Kto jak nie Ty, usłyszała od swojej dorosłej córki pani Agnieszka na wieść, że chcą utworzyć z mężem Michałem rodzinę zastępczą. Wszystko zaczęło… » więcej 2024-05-12, godz. 19:14 "Szóstka" - kolejne odcinki audiobooka w Radiu Szczecin Pierwsza siedziba Teatru Lalek "Pleciuga" i "Staropolanka" - to m.in tam zajrzą w tym tygodniu słuchacze radiowego audiobooka. Na naszej antenie, od kilku… » więcej 2024-05-09, godz. 06:00 "Księgarz z pasją" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Zawodową przygodę z książką rozpoczął ponad 40 lat temu. Z wykształcenia jest inżynierem chemikiem, a księgarzem został... przypadkiem. Najpierw pracował… » więcej 2024-05-08, godz. 06:00 „Zaproszeni do Kręgu” – reportaż Małgorzaty Furgi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” powstał w 1969 roku i przez 50 lat działał w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie (dawniej Zespół… » więcej 2024-05-07, godz. 00:17 „Wolontariacka wyprawa - Boliwia” - reportaż Małgorzaty Furgi Alicja Grygiel i Michał Woźny są studentami Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Poznańskim i zawsze marzyli o dalekich podróżach. Pojawiła się okazja… » więcej 2024-05-06, godz. 06:00 "Szóstka" powieść Przemysława Kowalewskiego w Radiu Szczecin Jak potoczą się losy taksówkarzy, którzy ratowali rannych w katastrofie tramwajowej w Szczecinie? O tym m.in w najbliższym tygodniu w audiobooku, którego… » więcej 2024-05-02, godz. 23:00 "Beksa" - najnowsza powieść Marcina Grzelaka "Beksa to opowieść o ludziach i o tym, jak los potrafi spleść ich historie. Zaskakująca, smakowita i napisana pięknym językiem. Precyzyjna jak mechanizm… » więcej 2024-05-02, godz. 06:00 „Junak Konieczek” - reportaż Pauliny Zaremby Moc, precyzja, niezwykłe osiągi... Przez lata ze Szczecińskiej Fabryki Motocykli wyjeżdżały kultowe maszyny rozsławiające region i kraj. Na szosach królował… » więcej
12345